Safari Park Dvůr Králové

Netopýr vodní, netopýr ušatý nebo netopýr rezavý. Trojice druhů letounů, kteří žijí přímo v areálu safari parku. Právě za nimi i plejádou dalších druhů, které zoologové v areálu safari parku zdokumentovali, vyrazí komentované večerní vycházky Noci s netopýry.

Zájemci se sejdou 9. září 2022 v 19:00 před vstupem do hotelu Safari Lodge a Safari pivovaru. Nejprve zamíří do přednáškového sálu, kde se dozví mnoho zajímavého o životě netopýrů a důvodech, proč jsou v přírodě ohroženi. V doprovodu odborníka na život netopýrů se následně vydají přímo do potemnělého areálu zahrady.
Cílem cesty je Jezero hrochů a přilehlý rybník, kde sídlí poměrně velká kolonie netopýrů vodních. Průvodce spolu se zájemci využijí moderní techniky, aby si poslechli typickou netopýří echolokaci. Podívají se i na to, jak vypadají speciální sítě k odchytu netopýrů kvůli monitoringu, značení a dalším činnostem nezbytným pro mapování počtů netopýrů a areálu jejich výskytu. Při troše štěstí se na netopýra budou moci podívat i velmi zblízka.

Prohlídka v 19.00 je určená pro rodiny s dětmi. Ve 22 hodin vyrazí ze stejného místa ještě další výprava určená pro dospělé zájemce. Doba prohlídky je 2 hodiny.
Další informace na webu Safari parku Dvůr Králové zde.

Událost je ukončena.

Datum

09 Zář 2023
Expired!

Čas

19:00 - 23:00

Umístění

Safari Park Dvůr Králové
Štefánikova 1029, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
Webová stránka
https://safaripark.cz/

Organizer

Josef Hotový
Telefon
778 747 227
Email
josef.hotovy@zoodk.cz

Další organizátoři

Česká společnost pro ochranu netopýrů
Česká společnost pro ochranu netopýrů
Webová stránka
https://www.ceson.org/
ZOO Dvůr Králové
ZOO Dvůr Králové
Webová stránka
https://safaripark.cz/